domenica 15 febbraio 2015

Ludzka znieczulica, popłaca czy nie?


Było ich pięciu, uzbrojonych po zęby; zaplanowali napad na sklep jubilerski! Dobiegły do niego, 65 – letniego właściciela stacji benzynowej, odgłosy tłukącego się szkła... chwycił swój sztucer i wystrzelił w powietrze z nadzieją, że wypłoszy złodziei. Jeden z tych uzbrojonych po zęby, odwrócił się i zaczął strzelać w stronę „intruza”, który bez czekania aż zostanie zabity, oddał kolejne strzały... ranny złodziej wraz z czwórką koleżków, zrozumieli w końcu, że tym razem muszą zrezygnować.
Możnaby powiedzieć, że wszystko skończyło się dobrze, gdyby ranny złodziejaszek nie wykrwawił się w samochodzie i w końcu zmarł!
I tutaj wkracza prawo! Właściciel stacji benzynowej, intruz, zostaje zatrzymany pod zarzutem przekroczenia obrony koniecznej...
Środki masowego przekazu, portale społecznościowe, organizacje polityczne e apolityczne popierają reakcję 65 – letniego mężczyzny... komentarze tysięcy osób,  bronią właściciela stacji benzynowej, tym bardziej, że zmarły przestępca miał już na swoim koncie sporo wykroczeń.
Rodzina zabitego chce sprawiedliwości krzycząc, że właściciel stacji benzynowej nie miał prawa wsadzać nosa w nieswoje sprawy.
Podobnych przypadków na terenie Włoch było już sporo i zawsze prawo zasądzało jako zadośćuczynienie (oczywiście z kieszeni ofiary) znaczną sumę pieniężną na rzecz agresora. Czy i tym razem będzie podobnie?

Życie toczy się dalej, przestępczość rośnie z dnia na dzień i czuje się coraz bardziej bezkarna... a ludziom funduje się Sanremo, by sprowadzić dyskusje na forach na inny temat... ale o tym w następnym poście.

7 commenti:

 1. No nie! 4 raz... Ustaw URL. Proszę... Maya

  RispondiElimina
  Risposte
  1. :) ale w końcu się udało...coś zmieniłam i mam nadzieję, że teraz będzie ok.

   Elimina
 2. Teraz tak :) Dziękuję. Poprzednio -- dobrze, że ją mam -- weszłam z poczy gmaila.
  Co do Twojego postu... nietolerancja ludzka ma się do tego, że boją się o własne życie. Ale bywają osoby odważne.
  Teraz będziesz miała -- tak myślę -- wielu czytelników :)
  Pozdrawiam.

  RispondiElimina
  Risposte
  1. Mayu, odważnych jest sporo, ale odwagę "blokują" niedorzeczne przepisy prawne.

   Elimina
 3. Tak, ale uważam, że w Polsce prawo jest... tylko dla złodziei. Sprawiedliwości nie znajdziemy.
  Pozdrawiam :)

  RispondiElimina
 4. Myślę, że życie z świadomością, że zabiło się człowieka jest wystrczajacycm obciązeniem dla normalego człowieka. A za takiego uważam właściciela stacji benzynowej. Proces pewnie musi się odbyć ale instnieje taka instytucja jak obrona konieczna - a w tym przypadku wg mnie miało coś takiego miejsce.

  RispondiElimina
  Risposte
  1. Właściciel stacji benzynowej przeprosił rodzinę zabitego za swój czyn, ale dla nich to za mało, chcą zemsty. Obecnie ten człowiek jest pod ciągłą ochroną policji... problem jednak tkwi zupełnie gdzie indziej: zanim zaczniesz się bronić musisz pomyśleć czy warto, czy potem ty nie zostaniesz winnym i ukaranym.

   Elimina

Dziękuję za odwiedzenie mego wirtualnego domu i podzielenie się ze mną Twoją opinią... korzystam z okazji i życzę Ci wesołego dzionka; jeżeli wpadłaś/eś tutaj wieczorem, to spokojnego wieczorku a potem słodkich snów!